OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez mwalendzik dnia Lipiec 29 2017 18:09:02
XVII Niedziela Roku 30 lipca 2017 r.
Rozszerzona zawartość newsa


1. We wtorek przypada 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W całej Polsce o godz. 17.00 zawyją syreny i odezwą się dzwony kościołów obwieszczając tę rocznicę. O godz. 19.00 jedna z intencji Mszy św. za poległych w Powstaniu żołnierzy i mieszkańców Warszawy. Po Mszy św. przy obelisku żołnierzy WP zapalimy znicze i odmówimy modlitwę za poległych. Serdecznie zapraszam.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. we czwartek od godz. 18.00 a w piątek od 15.00. W piątek o godz. 15.00 wystawienie N. Sakramentu i adoracja do godz. 18.00, podczas adoracji okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ z błogosławieństwem N. Sakramentem a o 18.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i wieczorna Msza św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.

3. W sobotę o 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NM Panny z wystawieniem N. Sakramentu, różańcem fatimskim i procesją. Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienia Pańskiego. W naszej parafii będzie to Niedziela Misyjna. W tym roku przyjadą siostry bezhabitowe z Afryki i członkowie Fundacji Dzieci Afryki, która swoje korzenie ma w naszej parafii. Serdecznie zapraszam na spotkanie z misjonarkami Afryki.

5. Od września nasza szkoła Podstawowa nr 1 obejmuje duży obiekt po wygaszanym gimnazjum. Dzieci będą uczyć się na jedną zmianę. Jako parafia chcemy pomóc w przygotowaniu klas dla naszych dzieci. Chodzi o przeniesienie sprzętu do nowego obiektu. Dlatego zwracam się z prośbą do młodzieży męskiej, dorosłych o pomoc w środę o godz. 9.00 zbiórka przy szkole Podstawowej nr 1. Byśmy mogli zagospodarować tę pomoc proszę o zgłoszenie swojej pomocy dziś w zakrystii.

6. Dziś wieczorem przybędzie do Choszczna Piesza Pielgrzymka idąca z naszej archidiecezji do Częstochowy. Prosimy gorąco jak w latach ubiegłych o przenocowanie pielgrzymów. W poniedziałek 31 lipca pielgrzymi odprawią Mszę św. w naszym parafialnym kościele o godz. 8.00. Jutro Mszy św. nie będzie w kaplicy o godz. 7.00 rano ale w kościele z pielgrzymami o godz. 8.00.

7. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na potrzeby parafii i dokończenie budowy. Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca jest wystawiona skarbona na sprzątanie kościoła, kaplicy i zakup środków czystości.


Ks. Andrzej Lemieszko