OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dodane przez mwalendzik dnia Kwiecień 29 2017 19:59:26
III Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2017 r.
Rozszerzona zawartość newsa
1. W najbliższą środę 3 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu modlimy się za naszą ojczyznę i jej przyszłość, za naszych strażaków z całego powiatu, wszystkie instytucje samorządowe i całą społeczność mieszkańców powiatu Choszczno. Uroczysta suma o godz. 12.00 z udziałem wymienionej społeczności i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. złożenie kwiatów przed obeliskiem bohaterskich żołnierzy na zewnątrz kościoła. Bezpośrednio po tej uroczystości władze samorządowe naszej gminy zapraszają wszystkich uczestników na majówkę rodzinną przy arkadach. Serdecznie zapraszamy.

2. We czwartek pamiętamy o naszych strażakach w dniu imienin ich Patrona św. Floriana męczennika. Służba strażaka nie wymaga komentarza tylko wdzięczności. W tym dniu okażmy to naszym strażakom.

3. We czwartek próba klas komunijnych o godz. 16.00.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od godz. 17.30 a w piątek od godz. 15.00. O godz. 15.00 nabożeństwo koronki Bożego miłosierdzia. O godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej z wystawieniem N. Sakramentu, różańcem i procesją wyjątkowo w tym miesiącu o godz. 16.30 ze względu na uroczystość bierzmowania o godz. 18.00. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie a intencja Mszy św. Żywego Różańca będzie odprawiona o godz. 18.00 podczas uroczystości bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup z Odessy. Młodzież bierzmowaną i świadków prosimy o przybycie do kościoła na godz. 17.30.

7. W niedzielę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas komunijnych odnowią przyrzeczenia sakramentu Chrztu Św.

8. Uroczysta Komunia Święta odbędzie się 14 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00. Ze względu na dużą liczbę dzieci komunijnych wyjątkowo Suma 14 maja będzie odprawiona o godz. 13.00.

9. Zwracam się z gorącą prośbą do Pań naszej parafii o upieczenie ciasta na uroczystość 3 maja, na wspólną majówkę.

10. W sobotę 6 maja zapraszam na godz. 11.00 do auli chłopców którzy chcą zostać ministrantami.

11. Dziś w ostatnią niedziele miesiąca wystawiona jest skarbona na sprzątanie kościoła.

12. W przyszłą niedzielę 7 maja odbędzie się kwesta zapowiedziana przez Episkopat Polski i Caritas Polska na pomoc dla chrześcijańskich rodzin z Syrii.

13. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na bieżące potrzeby parafii i zakończenie budowy. Rada Parafialne zebrała w ubiegłą niedzielę kwotę 2.687.83 zł.


Ks. Andrzej Lemieszko